هولدینگ پروفیل اراک متشکل از سه شرکت پروفیل اراک ، آلومینیوم تابش و پاســـارگاد خودرو خزر فعــــــــالیت خود را در سال ۱۳۶۱ با راه انــــــــدازی واحــــــد تولید مقاطــــــع آلومینیومی به عنوان پروفیل اراک آغاز نمــــود این مجموعه طی سالـــــها با تلاش چشم گیر مدیریت و پرسنـــــــل خود شاهـــــــد گستـــــــــرش و توسعه در مسیــــر اهـــداف خود بوده تا جایی که با توجــــــه به پیشگـــام بودن در مسیـــــر تولید مقاطــــــع آلومینیومی در حــال حاضر یکی از بزرگـتـــرین و مجـهـز ترین مجموعــه های تولیــدی در صنایـع پایــیـن دستـی آلومینیـوم کشـور محســـــــوب می گردد .
تقویت زیر ساخت های تولیدی ، توسعه ماشین آلات و فضای تولید در کنار افزایش سطح علمــــی نیروی انســــانی و به کارگیری نسلی با تجربه و متخصص ، مجموعه را به برندی معتبر وخوشنام در صنعت آلومینیوم مبدل نموده است .
با گسترش حیطه فعالیت و بسط بازار های هــــــدف و لــزوم توسعه پایـــــدار در سال ۱۳۸۴ ، شرکت پروفیل اراک اقـــــــــدام به خرید کارخانه مجهـــــز و توانمنـــد توفـــال متـعلـــق به بنیـــاد آلومینیوم ایــــــــران نمـــــــود و پس از تحویــــــــل مراحــــــــل به روز رســــانی و اصلاح زیر ساختـــــــــــــار را انجام و به چرخه توانمنــــــــــــدی های خود افــــــــزود و اکنون در سه کارخـــــــانه مجزا با مساحتی حدود ۴۰ هزار متــــــر مربع در قطـــــــب صنعت آلومینیوم کشور یعنی کلانشهر اراک به تولید انواع مقاطع تخصصی آلومینیوم مصرفی در صنایع خودروسازی ، حمل و نقـــــــل ، نفت و گاز و پتروشیمی ، برق و مخابرات ، ساختمان و دیگر صنایع استراتژیک کشور مشغول است .
با توجه به گستره دامـــــــــــنه تولیدات و مشتریان این مجتمع ، چرخه کاملی از تولید در واحد های متعدد شامل واحد توانمند ریخته گری با دو کوره و دو ماشین ریخت بیلت به ظرفیت روزانه ۳۰ تن بیلت کارپذیر ، واحد اکستــــــــروژن با در اختیار داشتن سه پرس “۶،”۸ و “۱۰ اکستروژن ، واحد طراحی و قالبسازی مجهز ، واحد عملیات حرارتی و کار سرد ، واحد پوشش سطحی آنادایز و نیز واحد ماشین کاری و قطعه سازی پیشرفته برقرار می باشد .
کلیه فعالیت های تولیــــــــدی مجموعه تحــــــت کنترل آزمایشگـــــــــاه متالورژی با امکانات کامل و نیروهای متخصص که در حـــــــــــال دریافت استاندارد 17025 ISO است ، نهایی می شود . همچنین با در نظر گرفتن الزامات مشتریــــــان از سالهــــا پیش موفــــق به اخــــــذ گواهینامه هاي 2015: 9001 IATF16949:2016 ، ISO و نیز گواهی تجارت و صادرات بین المللی IQ-NET شده است.
امید که همچــــــــون سالهای گذشته با سابقــــــــه ای موفق از تولیدات تخصـــــــــــصی و بومی سازی بسیاری از مقاطع وارداتی این صنعت ، همچنین گامهایی موثر در جهت نیل به اهداف سازمانی و میهنی برداریم .

ماموریت سازمان: عرضه انواع پروفیل آلیاژی در سطح کشور و صادرات آن به کشور های حوزه CIF

چشم انداز: شناسایی بازار مصرف قطعات آلیاژی در سطح کشور که از طریق تولیدات پروفیل خارجی و داخلی تأمین نیاز میشوند و حرکت به سمت این بازار جهت پوشش حداکثری آن توسط شرکت .

دانلود PDF